Żabki

zielona żabka

Witamy na stronie grupy „Żabki”! 

W Tężni

Podczas dzisiejszej sesji w Tężni, dzieci relaksowały się słuchając opowiadania M. Jaworczakowej pt. „Coś Ci powiem, Stokrotko”. Stokrotka, podobnie jak nasze przedszkolaki szykuje się do pierwszej klasy i przeżywa całą gamę emocji z tym związanych. Jej mały miś, którego otrzymała od cioci, pomaga jej przezwyciężyć lęk. Po wysłuchaniu fragmentu opowiadania, dzieci zainspirowane Stokrotką i jej przyjacielem, rysowały bohaterów książki na kartce. Czas w Tężni minął nam bardzo miło i szybko.

Zakładamy hodowlę kryształów

Dzieci założyły hodowlę kryształków, eksperymentując z dodawaniem soli do gorącej wody i obserwując, jak się rozpuszcza. To ciekawe doświadczenie pozwoliło poznać dzieciom właściwości soli. Dzieci z naszej grupy uwielbiają doświadczenia i z niecierpliwością oczekują na wzrost kryształków; uczą się też cierpliwości, gdyż na efekt będą musiały poczekać kilka tygodni.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- udostępnienie dzieciom książek do wypożyczenia

Książki z NPRCz są udostępniane dzieciom do domowego czytania. Zachęcamy rodziców do wspólnego czytania razem z dziećmi, co korzystnie wpłynie na rozwijanie umiejętności czytelniczych oraz pasji do literatury od najmłodszych lat. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wypożyczania plecaczka z książkami, życząc przyjemnego czasu z lekturą.

Warsztaty druku 3D

Warsztaty druku 3D dla dzieci w wieku przedszkolnym są wspaniałą okazją, aby wprowadzić najmłodszych w świat nowoczesnych technologii i zachęcić ich do eksperymentowania i kreatywności. Podczas warsztatów dzieci miały okazję zapoznać się z podstawami druku 3D, a także poznać różne sposoby wykorzystania tej technologii w życiu codziennym. Żabki przekonały się, że długopisy 3D to narzędzia bezpieczne w użyciu, łatwe i intuicyjne, z bardzo dużym potencjałem edukacyjnym. Przedszkolaki wykonały piękne prace, które wywołały u nich ogromną radość i satysfakcję. Jednogłośnie długopis 3D został ,,polubiony” przez naszych przedszkolaków, które z chęcią się angażują i uczą nowych zagadnień. 

Zajęcia gimnastyczne

Zajęcia gimnastyczne dla dzieci stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej, pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości. Gry, zabawy ruchowe, oraz ćwiczenia korekcyjne, odpowiednio dostosowane umożliwiają przyjemne spędzenie czasu i pozwalają na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Poprzez gry i zabawy ruchowe, a także typowe ćwiczenia korekcyjne dzieci przyswajają prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawią. 

Dogoterapia

Dzisiejsze zajęcia z Ami miały charakter nie tylko rekreacyjny i terapeutyczny ale również edukacyjny. Dzieci bardzo szybko obdarzają zwierzęta zaufaniem i czułością. W efekcie pies odgrywa dużą rolę motywującą w pracy nad zdobywaniem różnych umiejętności, jak również pokonywaniem trudności emocjonalnych. Kontakt z psem pozwala rozwijać umiejętność odczuwania i wyrażania emocji, dziecko w kontakcie ze zwierzęciem jest naturalne i szczere, przez co nie boi się okazywać uczuć. Zajęcia miały na celu utrwalenie umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć.