„Książka pełna wartości” – projekt dla dzieci i rodziców

Drodzy Rodzice,

Mamy przyjemność poinformować Was o ciekawym projekcie, który przygotowujemy dla dzieci.

Nasze przedszkole rozpoczyna Innowacyjny Program Edukacyjny zatytułowany „Książka pełna wartości”, który poprzez literaturę dziecięcą ma na celu rozwijanie u naszych dzieci pojęć takich jak: dobro, prawda i piękno.

Projekt będzie skierowany do dzieci w wieku 3,4,5 i 6 lat i będzie polegać na prezentacji przez nauczyciela różnych utworów literackich oraz prowadzeniu rozmów na temat zawartych w nich wartości. Chcemy, aby nasze dzieci uczyły się rozróżniać zło i dobro oraz zrozumiały, jaki efekt niesie ze sobą bycie dobrą  lub złą postacią.

Nasz projekt zakłada również współpracę z Wami, Rodzicami. Prosimy Was o wsparcie dzieci w domu, zachęcając je do namalowania na kartkach o formacie A4 dwóch obrazków przedstawiających dobrego i złego bohatera książki. Technika – dowolna, można rysować kredkami, malować farbami czy innymi materiałami plastycznymi, aby dać dzieciom swobodę wyrażania swojej kreatywności.  Może to być np. Czerwony Kapturek i Wilk, Gepetto i Pinokio, Kopciuszek i macocha, Kaj i Królowa Śniegu, Trzy świnki i wilk, itp. To będzie okazja do rozmów z Waszymi dziećmi na temat tych bohaterów i ich postępowania.

Bardzo zależy nam na tym, aby nasze dzieci wyniosły z projektu „Książka pełna wartości” nie tylko wiedzę, ale także wartościowe przemyślenia i chęć naśladowania dobrych wzorców.

Prace prosimy składać najpóźniej do końca września, do wychowawczyni grupy  6-latków, Joanny Kalaty.

Na koniec projektu połączymy wszystkie piękne obrazki i stworzymy z nich jedną dużą książkę, która będzie wspaniałą pamiątką i inspiracją naszych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.