Małe Odkrywanie Wielkiego Świata w Bibliotece Publicznej w Siedlcach

Dziś grupa 6-latków postanowiła odkryć tajemnice swej lokalnej Biblioteki Publicznej. To była wizyta, która nie tylko otworzyła przed nimi drzwi do świata wiedzy, ale także nauczyła szacunku do tego miejsca.

Dzieci z grupy przedszkolnej zostały przywitane przez uśmiechniętą panią bibliotekarkę , która od razu sprawiła, że poczuły się jak w domu. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia zasad właściwego zachowania się w bibliotece. Dzieci szybko zrozumiały, że cisza i porządek są tu rzeczą najważniejszą.

Pani bibliotekarka zabrała dzieci w podróż po różnych rodzajach książek. Pokazała, że w bibliotece można znaleźć nie tylko bajki i opowiadania, ale także książki o zwierzętach, przyrodzie, historii i wielu innych ciekawych tematach. Sześciolatki były zachwycone bogactwem wyboru i różnorodnością dostępnych książek.

Przyszedł też czas na opowiadanie- dzieci  w skupieniu wsłuchiwały się w każde słowo czytane przez panią bibliotekarkę.

Na koniec wizyty pani bibliotekarka zaprowadziła dzieci do magazynu, gdzie przechowywane są tysiące książek. To było miejsce, które wywołało podziw i zdumienie sześciolatków. Dzieci przekonały się, jak wiele książek jest dostępnych i na co należy uważać w tym miejscu.

Pani bibliotekarka zakończyła wizytę zachętą, by dzieci odwiedzały bibliotekę regularnie. Wycieczka do biblioteki była nie tyko edukacyjna, ale także inspirująca. Dzieci dowiedziały się, że wiedza jest dostępna dla każdego, kto odwiedzi bibliotekę.