Robimy piasek kinetyczny – zabawa sensoryczna

Dziś dzieci miały okazję zabawy piaskiem kinetycznym. Piasek ten, różniący się od tradycyjnego, ma niezwykłe właściwości, jest miękki i elastyczny. Po przygotowaniu materiałów, dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie zabawy. Po pierwszym dotknięciu piasku stwierdziły, że jest delikatny. Rozpoczęły formowanie go na tackach, tworząc różne wzory i figury. Uśmiech na twarzach świadczył o ogromnej przyjemności, jaką przynosiła im ta niecodzienna zabawa.

Chociaż dla wielu dzieci kontakt z piaskiem kinetycznym był pierwszym takim doświadczeniem z tym materiałem, wydawało się, że zabawa pochłonęła je w zupełności. Niektóre z nich nie chciały jej przerywać. Możliwość własnoręcznego stworzenia przez nie piasku kinetycznego i jego właściwości sprawiły, że dzieci spędziły fantastyczne chwile.

Taka forma zabawy jest nie tylko świetną rozrywką, ale także sposobem na rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci. Zważywszy na to, że nasz nowy pomysł na kreatywne spędzenie czasu cieszył się dużym powodzeniem wśród dzieci, następne zajęcia z piaskiem kinetycznym wzbogacimy o kolorowe foremki. Będzie ciekawie!