Obrazki

Teatr 🎭

W dniu dzisiejszym odwiedził nas teatr kukiełkowy „ Pinokio”, który zaprezentował sztukę pt. „ Przygody Jana, Dziadka Mroza i szalonej Czarownicy”

Wycieczka Pszczółek do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W środę Pszczółki odwiedziły budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami właściwego zachowania się w bibliotece. Potem zaprowadziła dzieci do magazynu, gdzie przechowywane są tysiące książek. To było miejsce, które wywołało podziw i zaciekawienie dzieci. Pięciolatki przekonały się, jak wiele książek jest w zbiorach bibliotecznych i na co należy uważać w tym miejscu. Wszyscy byli zachwyceni bogactwem i różnorodnością książek. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom za ciekawe przybliżenie dzieciom miejsca, którym jest biblioteka.

20 lutego dzieci odwiedziły pobliską bibliotekę, niektóre wypożyczały książki, oglądały też.

Wizyta w bibliotece

Dogoterapia z Letii 🐕‍🦺🐕‍🦺🐕‍🦺

Dzisiejsze zajęcia polegały na ćwiczeniu pamięci krótkotrwałej.

Przedszkolaki poznały wcześniej potrzebne przedmioty do higieny i szkolenia psa. Zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie co to za przedmiot i do czego służy przy zasłoniętych oczach.

W Tężni

Podczas dzisiejszej sesji w Tężni, dzieci relaksowały się słuchając opowiadania M. Jaworczakowej pt. „Coś Ci powiem, Stokrotko”. Stokrotka, podobnie jak nasze przedszkolaki szykuje się do pierwszej klasy i przeżywa całą gamę emocji z tym związanych. Jej mały miś, którego otrzymała od cioci, pomaga jej przezwyciężyć lęk. Po wysłuchaniu fragmentu opowiadania, dzieci zainspirowane Stokrotką i jej przyjacielem, rysowały bohaterów książki na kartce. Czas w Tężni minął nam bardzo miło i szybko.

Zakładamy hodowlę kryształów

Dzieci założyły hodowlę kryształków, eksperymentując z dodawaniem soli do gorącej wody i obserwując, jak się rozpuszcza. To ciekawe doświadczenie pozwoliło poznać dzieciom właściwości soli. Dzieci z naszej grupy uwielbiają doświadczenia i z niecierpliwością oczekują na wzrost kryształków; uczą się też cierpliwości, gdyż na efekt będą musiały poczekać kilka tygodni.