Wycieczka do Ciechanowca i Liwa

               Niezwykła, całodniowa wyprawa przedszkolaków rozpoczęła się od podróży w kierunku Ciechanowca, w której brały udział dzieci 6-letnie oraz 5-letnie.

Dzieci odwiedziły Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie w dziale „Maszyny rolnicze” obejrzały zabytkowe maszyny oraz narzędzia rolnicze. Były też w unikalnym „Muzeum pisanek”. Miały okazję zobaczyć dawne drewniane budownictwo wiejskie (skansen). Interesującym doświadczeniem był kontakt ze zwierzętami wiejskimi żyjącymi na terenie muzeum. Na zakończenie zapłonęło ognisko; były zabawy na polanie i czas na pieczenie kiełbasek.
               Nie był to jednak koniec atrakcji… Po ognisku, wyruszyliśmy do zamku w Liwie. Zamkowy przewodnik przeprowadził nas przez wszystkie sale, szczegółowo omawiając historię zawartą w murach zamkowych.
               Wszystkim ogromną radość sprawił fakt, że dzieci mogły skorzystać z różnorodnych form naturalnego spędzania czasu na otwartym terenie. Wróciliśmy zrelaksowani i spokojni, gdyż nic tak nie odpręża, jak swoboda pośród pięknego, wiejskiego krajobrazu z dawnych lat…